Burgeni Tekstil Tasarım, Rich Devil Erkek T-shirt Koleksiyon, Moda Tasarım, Baskı Deseni, Marka Geliştirme

PORTFOLYO / KOLEKSİYON


Rich Devil - Tişört Koleksiyonu / 2010


Galvanni Europe GmbH. Türkiye distribütörü (2010 yılı) Maat Creative Tekstil San. markası için hazırlanan tişört koleksiyonu...Talep: Maat Creative firması, patentli Rich Devil markasının 2010 yılında faaliyetleri sonlandırmasının ardında depoda kalan yüklü miktarda kesilmiş ve yakın zamanda çürüme riski bulunan süprem kumaşın değerlendirilmesi talebinde bulundu.

Çözüm: Gelen bu talep doğrultusunda, hazır bulunan kumaş renkleri göz önüne alınarak 2010 yılı tasarım trendlerine göre ihtiyaca en uygun ve ürünlerin hızlı satışına imkan sağlayacak konsept çalışması yapıldı. Çok hızlı bir süre içerisinde baskı, nakış ve etiket tasarımları hazırlanarak numunesi yapılmak üzere Maat Creative iş ortaklarına gönderildi.

Sonuç: Kumaş stok durumuna göre ön görülen üretim adedinin tamamı numune üzerinden sipariş alarak satıldı. Kumaş maliyetini kurtarmak amaçlı hazırlanan koleksiyon beklenenin üzerinde bir başarı ile maliyet kurtarmak yerine yüksek kârlılık getirdi. Hazırlanan koleksiyon, Rich Devil markasının son koleksiyonudur.

Paylaş: